Додано на сайт 2020-05-01, опубліковано у виданні: Журнал "Управління фінансами" №4 2020
Нещодавно Україну сколихнув скандал після того, як один дуже відомий інтернет-магазин почав стягувати зі своїх клієнтів плату за те, що ті приходять забирати свої замовлення самі. Керівництво магазину поспішило роз’яснити ситуацію: мовляв, така міра була покликана стимулювати клієнтів користуватися послугою доставки і розвантажит точки видачі товарів шляхом зменшення напливу людей. Втім, реакція української інтернет-спільноти дала зрозуміти, що такі дії магазину потенційні клієнти сприйняли як зневагу та обман, а не як спосіб зменшити черги. Після цього в інтернеті з’явилися додаткові аргументи. У них було зазначено, що багато замовлень, оформлених клієнтами, залишаються відкритими, тобто вони не приходять за товаром, і магазин несе збитки у вигляді витрат на зберігання. Тому магазин вирішив застосувати додаткову плату у розмірі 10 грн до замовлень, які оформлені для самовивозу, і вартість яких не перевищує 500 грн. Автора як юриста більше зацікавила правова природа такої «послуги». Чи законно стягувати з клієнтів плату за те, що вони самостійно прийшли на склад забрати товар, і чи можна такі дії магазина називати послугою?
Переглядів: 329
Додано на сайт 2019-06-29, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтерiяUA" №25 2019 рік
Час, в який ми живемо, хтось називає «цифровою ерою», а хтось — «інформаційною», втім суть від того не змінюється. Наразі можна, не встаючи з дивану, замовити собі попоїсти, придбати телевізор, оформити кредит, забронювати готель та реалізувати багато різноманітних забаганок. За умови, що є доступ до інтернету.
Переглядів: 1245
Додано на сайт 2019-04-15, опубліковано у виданні: Газета БухгалтеріяUA №15 2019р.
Ні для кого не секрет, що в нашій країні дуже високий відсоток споживачів, що мають заборгованість з несплати комунальних послуг. Серед таких осіб багато людей похилого віку, які під час життя не спроможні оплачувати рахунки з певних економічних причин, та на превеликий жаль, помираючи, залишають у спадок нерухомість, обтяжену боргами за її утримання.
Переглядів: 2094
Додано на сайт 2019-04-01, опубліковано у виданні: БухгалтеріяUA №11 2019 рік
Відповідь: правовідносини у сфері набуття права власності на об’єкти нерухомості шляхом інвестування до Фондів фінансування будівництва, врегульовуються спеціальним Законом «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», договором про участь у Фонді фінансування будівництва (далі — ФФБ), а також Правилами ФФБ.
Переглядів: 874
Додано на сайт 2019-02-11, опубліковано у виданні: Журнал БухгалтеріяUA №6 від 04.02.2019
Вступ. Відповідно до ч.1 ст.214 КПК слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Переглядів: 835
Додано на сайт 2018-10-17, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтеріяUA" №14 (2018)
Після того, як нотаріуси України отримали розширені повноваження, значимість якісного та прозорого законодавства у цій галузі значно зросла, що, у свою чергу, потребує постійного оновлення та модернізації нормативної бази, якою останні оперують при вчиненні нотаріальних дій. Одним із таких нормативних документів є «Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України»[1] (далі — Порядок). Цей документ важливий тим, що безпосередньо регламентує процес роботи нотаріусів в Україні.
Переглядів: 1517
Додано на сайт 2018-07-16, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтеріяUA" від 11.06.2018
Приводом для написання даного матеріалу стала реальна ситуація, за якої до мене, як до адвоката, звернувся клієнт із проханням «глянути на договір» купівлі квартири у новобудові. Що із того вийшло — читайте у цьому матеріалі.
Переглядів: 2029
Додано на сайт 2018-07-16, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія"
Періодично на сторінках газети «Бухгалтерія» ми публікуємо матеріали стосовно ключових змін банківської сфери, зокрема аспектів, що стосуються депозитних вкладів. Як правило, банківську галузь частенько лихоманить після чергової новини про початок виведення якогось із банків з ринку. Виникають різноманітні практичні питання щодо виконання процедури, а разом з ними і спори, ініційовані «ошуканими» вкладниками «луснувших» банків.
Переглядів: 849
Додано на сайт 2018-03-14, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія" №10, 2018 р.
Нещодавно Газета «Бухгалтерія» публікувала матеріал стосовно технічно-правових аспектів доменного імені. Тоді ми розглядали лише один елемент цього комплексного питання. Втім, для кращого розуміння цієї теми в цілому, радимо Вам ознайомитись із попереднім матеріалом до того, як почнете читати цей. Якщо ви є людиною допитливою, то, мабуть, звертали увагу, що на багатьох Інтернет-сайтах, як правило, внизу веб-сторінки можна помітити різноманітні позначення у вигляді наступних написів: - «All rights reserved»; - «Всі права захищено»; - «Всі права збережено».
Переглядів: 1320
Додано на сайт 2017-12-04, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія" №48 (1295) від 27 листопада 2017 року
Сучасні ринки послуг у період економічної кризи, перенасичені пропозиціями, а тому роботу матиме той, хто запропонує клієнту найкомфортніші, найвигідніші умови. Зачіпаючи сферу вантажних автоперевезень, виділяються ті, хто пропонує замовникам комплексний підхід, а саме водії-експедитори. Такий собі «all inclusive» у сфері перевезень вантажів. Клієнт знімає із себе тягар організації транспортування його вантажу, а водії відкривають для себе додаткові способи доходу за рахунок розширення переліку надаваних послуг
Переглядів: 3744