• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua

Припинення шлюбу: відповіді на ключові питанняАвтор: Ігор Шевчук, адвокат

Дата підготовки матеріалу: 2019-08-20


Вітаю!
У цьому відео спробуємо надати відповіді на ключові питання, які виникають у людей, що прийняли рішення розірвати шлюбні відносини.
Отож шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу як правочин може мати декілька варіантів, які залежать від наявності тих чи інших обставин.
За будь-яких обставин припинення шлюбу виключається у разі, якщо у родини є малолітні діти віком до одного року, а також, якщо дружина беребуває у стані вагітності.
Виключення можуть бути лише за обставин, якщо батьківство щодо дитини буде визнано третьою особою.
Якщо у подружжя відсутні спільні діти і таке подружжя дійшло до взаємної згоди щодо припинення шлюбно-сімейних стосунків, у них є можливість розлучитися у позасудовому порядку, шляхом подання до відділу реєстрації актів цивільного стану спільної заяви про припинення шлюбу. Після спливу 30-ти денного періоду з моменту подання такої заяви, їхній шлюб буде припинено.
Зверніть увагу на те, що розірвання шлюбу у позасудовому порядку жодним чином не заважає вам подати позов до суду про поділ спільного майна. Це зовсім окреме питання, яке до процедури припинення шлюбу відношення немає.
У ситуації, коли у подружжя є спільні діти віком до 18 років, розірвати шлюб можна лише у судовому порядку.
Втім, тут є декілька варіантів.
Перший варіант, назвемо його "адекватним", коли подружжя подає до суду спільну заяву про припинення шлюбу разом із вже готовими договорами про поділ спільної сумісної власності, договором про місце проживання дітей та порядок їх утримання.
Інший варіант, нажаль, як правило, обумовлений відсутністю згоди подружжя як щодо питань поділу майна та утримання спільних дітей, так і до самого факту припинення шлюбу.
У такому разі подається звичайний позов одним із подружжя, який бажає припинити шлюбні відносини, та на відкуп суду віддаються ті питання, щодо яких у подружжя виникли розбіжності.
Які документи необхідно мати для позову:
1) Безпосередньо сама позовна заява;
2) Свідоцтво про шлюб;
3) Довідка про склад сім’ї.
4) Свідоцтва про народження дітей;
5) Копія Вашого паспорта ідентифікаційного коду;
6) Квитанція про сплату судового збору.

Якщо ви плануєте у судовому порядку здійснювати поділ спільної сумісної власності, то звісно, що вам знадобиться підготови пакет правовстановлюючих документів на кожен із об’єктів.
Якщо у вас залишилися додаткові питання щодо процедури розірвання шлюбу, ви анонімно та безкоштовно поставити свої запитання, перейшовши за посиланням в описі до цього відео. Відповіді на ваші запитання з’являться у наступних відео на цьому каналі, а також у письмовому вигляді на моєму сайті.
Гарного дня!

Переглядів: 270Припинення шлюбу: відповіді на ключові питанняМаєте коментар? Напишіть мені!

Вас може зацікавити:
МТСБУ може "штрафувати". Нова судова практика.

Відтепер існують судові рішення, які підтверджують, що у разі використання підпробного сертифікату "Зелена карта" під час ДТП, Моторне (транспортне) страхове бюро вправі звернутись до суду за компенс...
ВГСУ став доступний онлайн!

ВГСУ та портал iGOV підписали меморандум про співпрацю. Відтепер за допомогою інформаційно-технічної платформи порталу iGOV можна подавати до ВГСУ документи у електронному вигляді.   Про те, я...
Планове підвищення кваліфікації 23.09.2016

Відвідано семінар-практикум на тему "Еколого-гігієнічні (інженерно-екологічні) експертизи і дослідження та їх використання в адвокатській практиці".   ...
...