• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Shevchuk Law Firm | Поділ майна

Поділ майна під час розлучення

Іноді стається так, що раніше міцна, щаслива сім’я приймає рішення про припинення сімейних стосунків, розлучення та поділ майна.

Разом із рішенням про розірвання шлюбу виникає ряд проблемних питань, серед яких є спільна сумісна власність, набута за шлюбних відносин: житловий будинок, квартира, земельна ділянка, автомобіль, інша нерухомість та рухоме майно, яка підлягає поділу. Буває й так, що спір виникає щодо отримання частики у неподільній речі зі сспільного майна. В цьому випадку для отримання компенсації одному з членів родини знадобиться суд та адвокат. Загалом будь яке припинення шлюбу за наявності спільного майна обумовлюється наявністю різноманітних правових проблем під час поділу майна, які я допоможу вам вирішити і вийти із цієї ситуації з максимальним для вас результатом. Нашу справу щодо поділу майна ми розіб’ємо на етапи.

План дій.

Крок перший.

Для початку потрібно встановити суть ваших бажань щодо поділу майна. Як це дивно б не виглядало, часто багато клієнтів не знають або не усвідомлюють того, чого їм хочеться. А звернення до адвоката - рефлекторна реакція на ситуацію із розірванням шлюбу та припиненням шлюбних відносин. У такому разі я допомагаю клієнту віднайти істині бажання. Якщо цього зробити не вдасться – я не берусь за дану справу. Практика показує, там, де починається економіка – закінчуються амбіції. Адвокатська робота не може базуватись виключно на тому, аби пограти на нервах колишнього подружжя, хоча я не виключаю, що даний елемент в помірній кількості повинен бути присутній в момент реалізації даної справи, втім, тільки в тому разі, коли реальною метою послуг все ж таки є захист інтересів клієнта, а не потішання його амбіцій.

Крок другий.

Встановлення пріоритетів. Цей етап не менш важливий, ніж попередній. Варто усвідомлювати, що під час поділу майна подружжя, з великою ймовірністю, вам не вдасться отримати абсолютно усе майно. Вам слід зосередитись на тих об’єктах, які мають для вас найбільше економічне значення. Наприклад, чоловік заробляє тим, що здійснює вантажні перевезення власним автомобілем. Цей транспортний засіб є майном спільної сумісної власності. Також подружжя має коштовні золоті прикраси, жіночі сережки, що також є спільним майном. Очевидно, що такому чоловіку, під час поділу майна, варто зосередитись на тому, щоб отримати свій робочий інструмент, який приносить йому дохід – авто. Це не означає, що потрібно відмовитись від іншого майна, варто правильно встановити акценти.

Крок третій.

Формування документального підґрунтя. Незалежно від того, чи дійде справа до суду, чи закінчиться на стадії переговорів щодо поділу, для того, аби заявляти про свої інтереси з позиції сили, необхідно правильно сформувати документальне підтвердження своїм арґументам. У це важко повірити, але люди пам’ятають лише факт самої події і забувають про деталі та формальності. Людина, наприклад, може пам’ятати про те, що купувала автомобіль, але забути, що таку «покупку» оформили за допомогою договору дарування на дружину, бо так тоді було зручніше. Ось і з’ясовується, що машина належить такій людині тільки де-факто і є індивідуальною річчю з точки зору Сімейного кодексу. Тому правильною роботою адвоката у даному випадку буде формування відповідної таблиці з переліком майна та посилань на документальне підтвердження матеріальних претензій на майно для обґрунтування того, що неподільні речі є подільними, індивідуальні речі є речами спільної сумісної власності, а також, те, що ваша частка у цьому майні є вагомою.

Крок четвертий.

Складання стратегії. Усі родини індивідуальні. Члени колишньої родини знають один одного краще за інших. Інформація про вашого партнера, якою ви володієте, його звички, усвідомлення, бажання, інтереси, зможуть значно полегшити нам задачу у пошуці правильної моделі поведінки для цією людиною. Спір значно легше вирішити, коли добре знаєш свого опонента.

Крок п'ятий.

Реалізація. В залежності від обраної стратегії ми вдаємось до переговорів чи йдемо до суду. Я завжди, як авдвокат, пояснюю своїм клієнтам, що судові процеси щодо припинення шлюбу та поділу майна, мають важке емоційне напруження і значну тривалість. Тому краще докласти зусиль для досудового врегулювання спору. Але це можна зробити тільки тоді, коли кожен із членів родини усвідомлює, що його колишнього партнера не можна залишати без певної частки майна, накопиченого подружжям за час шлюбно-сімейних стосунків.

Чому я?

Є декілька ключових переваг роботи зі мною.

  • По-перше, я працюю з колегою, який також є адвокатом і це жодним чином не збільшує вартість послуг. В свою чергу, це у двічі зменшує ймовірність того, що я щось не встигну подати, зробити чи написати з технічних причин, або з причини виникнення "накладки";
  • По-друге, у своїй роботі я використовую надсучасну онлайн-систему "Кабінет клієнта". Ви 24 години на добу зі свого комп'ютера чи смартфона зможете відслідковувати хід роботи за вашою справою, а також матимете повний контроль над моєю роботою, оскільки система відображає усі мої дії, витрачений час, здійсненні витати, а також усі документи по вашій справі. І це все цілодобово у режимі онлапйн;
  • По-третє, я маю прозору та гнучку систему оплати мої послуг. Після того, як встановимо об'єм необхідної роботи, я запропоную вам зручну та зрозумілу схему оплати моїх послуг. Ви платитимете лише за реально виконану роботу.

    З чого почати?

    Я використовую глобальний підхід до справи. Якщо ви ставите за мету максимальний результат, а у цьому випадку таким буде збільшення вашої частки у спільному майні, або взагалі виключення можливості іншого заявляти претензії на свою частку чи компенсацію за майно спільної сумісної власності, вам варто готуватись до декількох судових процесів. У будь якому разі вам необхідно записатись на безкоштовну зустріч зі мною та обговорити усі деталі.


    Запис на попередній прийом