• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua

Питання: чи діє поліс "ОСЦПВ" (Автоцивілка) у разі пошкодження авто на парковці?Автор: Ігор Шевчук, адвокат

Дата підготовки матеріалу: 2019-08-15

 

 


Вітаю. Щойно отримав на електронну пошту досить цікаве запитання. Пропоную Вам відповісти на нього разом у режимі онлайн.
Отже, людина цікавиться, чи покриває поліс так званої "Автоцивілки" випадки, за яких транспортний засіб було пошкоджено на парковці у наслідок того, що із поруч припаркованого авто необережно виходили та дверцятами подряпали бокову частину автомобіля автора запитання.
Для відповіді на це запитання нам потрібно з'ясувати два основні елементи:1) Що є страховим випадком у відповідності до Закону України "Про обовязкове страхування цивільно-правової відповідальності";2) Яке визначення з юридичної точки зору має термін "ДТП".
Отже, для того, аби розібратись, що є страховим випадком, потрібно звернутись до ст.6 ЗУ "Про ОСЦВА", де заначається, що страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.
Визначення поняттю "ДТП" можна знайти у Постанові Кабінету Міністрів "Про правила дорожнього руху". Згідно із цією Постановою ДТП - це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
Аналізуючи ці визначення ми можемо досить легко відповісти на поставлене запитання

Таким чином, аби подія вважалася страховим випадком, необхідно, аби завдана шкода була спричинена під час руху транспортного засобу. Лише в такому випадку дану ситуацію можна буде назвати дорожньо-транспортною пригодою й як наслідок, це буде вважатись страховим випадком у розумінні закону «Про Автоцивілку».

Переглядів: 1106Питання: чи діє поліс "ОСЦПВ" (Автоцивілка) у разі пошкодження авто на парковці?Маєте коментар? Напишіть мені!

Вас може зацікавити:
Інформація про майно банків, що ліквідуються стала доступною онлайн

На інформаційному порталі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб створено розділ, де публікуються матеріали стосовно майнових активів банківських установ, що ліквідуються. Наразі відобрежається та...
Про відшкодування матеріальної шкоди

Декілька слів про практику стягнення компенсації за отримані матеріальні збитки (шкоду).   ...
Безкоштовна база судових рішень ЄСПЛ

Шановні клієнти, у разі необхідності пропонуємо Вам використовувати нашу базу судових рішень ЄСПЛ .  ...
...