• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Адвокат Шевчук

Pro bono

Тут Ви можете анонімно та безкоштовно поставити своє коротке запитання загального характеру, яке не потребує глибокого правового дослідження. Відповідь буде опублікована у цьому розділі.

Доброго дня. Чи є можливість дізнатись інформацію про особу, яка ввозила нерозмитнене авто на територію України?

Дата: 23.01.2018

Так, така можливість є. Звертайтеся!


Сосед сверху постоянно топит мою квартиру. Разговоры не помогают. Как получить с него компенсацию на ремонт? Хотя б частично?

Дата: 21.01.2018

Абсолютно очевидно, що Ви зазнали матеріальної шкоди унаслідок дій Вашого сусіда. Для того, аби цю шкоду можна було компенсувати, необхідно пройти декілька етапів. По-перше, необхідна фіксація факту нанесення матеріального збитку. По-друге, необхідна експерта оцінка завданого збитку. По-третє, необхідно довести причинно-наслідковий зв'язок між діями Вашого сусіда та, безпосередньо, із самим збитком. Вішкодувати шкоду Ви зможете у судовому порядкую. Звертайтеся!


Начальство не погоджується на звільнення та не виплачує заробітню платню за останні 3 місяці. Чи є можливість вийти із цієї пастки?

Дата: 18.01.2018

Не зовсім зрозуміло, що Ви маєте на увазі, зазначаючи, що керівництво не погоджується на звільнення. Якщо Ви маєте на увазі, що хочете звільнитися з місця роботи, то Вам необхідно виконати передбачену трудовим законодавством процедуру. Стосовно затримки по заробітній платі, то дані кошти Ви можете стягнути у судовому порядку. Також є варіанти щодо оскарження дій роботодавця до відпорвідних контролюючих органів. Із цим можна попрацювати. Звертайтеся!


Доброго дня. Я працюю водієм на підприємстві. Місяць тому потрапив у ДТП. Моя фірма змушує мене оплатити ремонт машини іншого учасника ДТП.

Дата: 28.03.2017

За даних обставин у разі спричинення водієм дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) та встановлення факту його вини, хибним буде покладати відшкодування усіх завданих збитків на водія, як винуватця ДТП з наступних причин. Відповідно до ст.1187 ЦКУ діяльність, пов’язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів є джерелом підвищеної небезпеки. Виходячи з цієї норми керівники підприємств застосовують до водіїв ч.2 цієї ж статті, яка встановлює, що шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку. Таким чином, норма визначає, що відшкодовувати збитки має володілець транспортного засобу, який спричинив ДТП.

Такий висновок є вірним, але не за умов, що характерні нашій ситуації. Відповідно до п.4 Постанови №6[1] встановлено, що під володільцем джерела підвищеної небезпеки розуміється юридична особа або громадянин, що здійснює експлуатацію джерела підвищеної небезпеки в силу права власності, повного господарського відання, оперативного управління або з інших підстав (договору оренди, довіреності тощо). Не вважається володільцем джерела підвищеної небезпеки і не несе відповідальності за шкоду перед потерпілим особа, яка управляє джерелом підвищеної небезпеки в силу трудових відносин з володільцем цього джерела (шофер, машиніст, оператор тощо). 

Таким чином, у разі завдання шкоди водієм юридичної особи на автомобілі, що цій юридичній особі належить, шкода третім особам відшкодовуватиметься саме юридичною особою.