• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Адвокат Шевчук | Публікації


«Комуналка» у спадок. Чи може суд стягнути заборгованість за комунальні послуги, якщо новий спадкоємець майна не уклав відповідних договорів на обслуговування?

Додано на сайт 2019-04-15, опубліковано у виданні: Газета БухгалтеріяUA №15 2019р.

Ні для кого не секрет, що в нашій країні дуже високий відсоток споживачів, що мають заборгованість з несплати комунальних послуг. Серед таких осіб багато людей похилого віку, які під час життя не спроможні оплачувати рахунки з певних економічних причин, та на превеликий жаль, помираючи, залишають у спадок нерухомість, обтяжену боргами за її утримання.

Переглядів: 5


Питання: Фізичною особою було прийнято рішення про участь у Фонді фінансування будівництва житлового будинку із подальшим набуттям права власності на двокімнатну квартиру у даному будинку. По завершенню будівництва квартири, фізичною особою було виявлено ряд недоліків із внутрішнього оздоблення, тому акт прийняття-передачі, закріпленого за нею об’єкта інвестування, підписано не було. Втім, нещодавно, до фізичної особи надійшов лист від управителя Фонду, де зазначено, що якщо протягом тижня фізичною особою не буде підписано вищезгаданий акт, її буде відкріплено від об’єкта інвестування, а квартиру — продано іншій особі. Чи є законні підстави для таких дій управителя Фонду?

Додано на сайт 2019-04-01, опубліковано у виданні: БухгалтеріяUA №11 2019 рік

Відповідь: правовідносини у сфері набуття права власності на об’єкти нерухомості шляхом інвестування до Фондів фінансування будівництва, врегульовуються спеціальним Законом «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», договором про участь у Фонді фінансування будівництва (далі — ФФБ), а також Правилами ФФБ.

Переглядів: 18


Відповідальність слідчих та прокурорів за тиск на суб’єктів господарювання: огляд нововведень законодавства за рік, що минає.

Додано на сайт 2019-02-11, опубліковано у виданні: Журнал БухгалтеріяUA №6 від 04.02.2019

Вступ. Відповідно до ч.1 ст.214 КПК слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Переглядів: 43


Коментар щодо змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Додано на сайт 2018-10-17, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтеріяUA" №14 (2018)

Після того, як нотаріуси України отримали розширені повноваження, значимість якісного та прозорого законодавства у цій галузі значно зросла, що, у свою чергу, потребує постійного оновлення та модернізації нормативної бази, якою останні оперують при вчиненні нотаріальних дій. Одним із таких нормативних документів є «Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України»[1] (далі — Порядок). Цей документ важливий тим, що безпосередньо регламентує процес роботи нотаріусів в Україні.

Переглядів: 151


Придбання неіснуючої нерухомості: інвестор vs покупець.

Додано на сайт 2018-07-16, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтеріяUA" від 11.06.2018

Приводом для написання даного матеріалу стала реальна ситуація, за якої до мене, як до адвоката, звернувся клієнт із проханням «глянути на договір» купівлі квартири у новобудові. Що із того вийшло — читайте у цьому матеріалі.

Переглядів: 263


Письмова форма договору: як не втратити депозит? Огляд судової практики.

Додано на сайт 2018-07-16, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія"

Періодично на сторінках газети «Бухгалтерія» ми публікуємо матеріали стосовно ключових змін банківської сфери, зокрема аспектів, що стосуються депозитних вкладів. Як правило, банківську галузь частенько лихоманить після чергової новини про початок виведення якогось із банків з ринку. Виникають різноманітні практичні питання щодо виконання процедури, а разом з ними і спори, ініційовані «ошуканими» вкладниками «луснувших» банків.

Переглядів: 137


Правовий статус копірайту в Україні: як захистити веб-сайт.

Додано на сайт 2018-03-14, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія" №10, 2018 р.

Нещодавно Газета «Бухгалтерія» публікувала матеріал стосовно технічно-правових аспектів доменного імені. Тоді ми розглядали лише один елемент цього комплексного питання. Втім, для кращого розуміння цієї теми в цілому, радимо Вам ознайомитись із попереднім матеріалом до того, як почнете читати цей. Якщо ви є людиною допитливою, то, мабуть, звертали увагу, що на багатьох Інтернет-сайтах, як правило, внизу веб-сторінки можна помітити різноманітні позначення у вигляді наступних написів: - «All rights reserved»; - «Всі права захищено»; - «Всі права збережено».

Переглядів: 263


2 в 1, або водій-експедитор: межі відповідальності.

Додано на сайт 2017-12-04, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія" №48 (1295) від 27 листопада 2017 року

Сучасні ринки послуг у період економічної кризи, перенасичені пропозиціями, а тому роботу матиме той, хто запропонує клієнту найкомфортніші, найвигідніші умови. Зачіпаючи сферу вантажних автоперевезень, виділяються ті, хто пропонує замовникам комплексний підхід, а саме водії-експедитори. Такий собі «all inclusive» у сфері перевезень вантажів. Клієнт знімає із себе тягар організації транспортування його вантажу, а водії відкривають для себе додаткові способи доходу за рахунок розширення переліку надаваних послуг

Переглядів: 1214


Питання: Під час перетину пункту пропуску через Державний кордон України, вантажний автомобіль перевізника було піддано ваговому контролю, де було встановлено, що вага вантажівки не перевищує максимально дозволений показник у 40 тон, втім є перевантаження на одній з осей автомобіля на 500 кілограмів. Чи є це порушенням законодавства? Яка відповідальність передбачається за таке перевантаження на вісі та як її уникнути?

Додано на сайт 2017-11-23, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія" №46 (1293) від 13.11.2017 року

Відповідь: Великоваговим транспортним засобом вважається автомобіль з вантажем або без вантажу, хоча б один з вагових параметрів якого перевищує встановлені на території України допустиму максимальну масу чи осьове навантаження. Таким чином, відповідність ваги транспортного засобу загальному показнику дозволеної маси ще не означає, що такий автомобіль відповідає нормам вагового навантаження та не є великоваговим в розумінні законодавства.

Переглядів: 335


Питання: за тиждень до закінчення дії полісу ОСЦВА, підприємство придбало новий поліс, тільки у іншого страховика. Через два дні автомобіль підприємства потрапив у дорожньо-транспортну пригоду з вини водія підприємства. Таким чином, станом на дату пригоди, відповідальність водія підприємства застрахована одночасно у двох страховиків. Яка зі страхових компаній повинна відшкодувати збитки?

Додано на сайт 2017-10-30, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія" №38 (1285) від 18 вересня 2017 року

Відповідь: відповідно до ст.203 ЦКУ зміст правочину не може суперечити ЦКУ, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Ані Законом «Про страхування», ані Законом «Про ОСЦВА», страхувальнику не забороняється укладати зі страховиками декілька договорів страхування ОСЦВА, у тому числі й щодо одного й того ж об’єкта страхування у різних страхових компаній.

Переглядів: 348