• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Адвокат Шевчук | Публікації


Як не втратити домен через кіберсквотерів

Додано на сайт 2021-02-07, опубліковано у виданні: Dou.UA

У сучасному світі бути представленим в мережі Інтернет майже так само важливо, як і в реальному оффлайн. Особливо, якщо це стосується бізнесу. Втратити доменне ім’я до Інтернет-магазину чи корпоративного сайту майже так само болісно, як загубити єдиний екземпляр ключів від офісу. Це розуміють і кіберсквотери — шахраї, які винайшли спосіб збагачуватися на захопленні популярних доменних імен. Як це відбувається та як від цього вберегтися? Давайте розбиратися разом.

Переглядів: 234


Бізнес по-українськи: плата за послугу самовивозу

Додано на сайт 2020-05-01, опубліковано у виданні: Журнал "Управління фінансами" №4 2020

Нещодавно Україну сколихнув скандал після того, як один дуже відомий інтернет-магазин почав стягувати зі своїх клієнтів плату за те, що ті приходять забирати свої замовлення самі. Керівництво магазину поспішило роз’яснити ситуацію: мовляв, така міра була покликана стимулювати клієнтів користуватися послугою доставки і розвантажит точки видачі товарів шляхом зменшення напливу людей. Втім, реакція української інтернет-спільноти дала зрозуміти, що такі дії магазину потенційні клієнти сприйняли як зневагу та обман, а не як спосіб зменшити черги. Після цього в інтернеті з’явилися додаткові аргументи. У них було зазначено, що багато замовлень, оформлених клієнтами, залишаються відкритими, тобто вони не приходять за товаром, і магазин несе збитки у вигляді витрат на зберігання. Тому магазин вирішив застосувати додаткову плату у розмірі 10 грн до замовлень, які оформлені для самовивозу, і вартість яких не перевищує 500 грн. Автора як юриста більше зацікавила правова природа такої «послуги». Чи законно стягувати з клієнтів плату за те, що вони самостійно прийшли на склад забрати товар, і чи можна такі дії магазина називати послугою?

Переглядів: 655


Судове засідання в режимі відеоконференції: практичні аспекти

Додано на сайт 2019-06-29, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтерiяUA" №25 2019 рік

Час, в який ми живемо, хтось називає «цифровою ерою», а хтось — «інформаційною», втім суть від того не змінюється. Наразі можна, не встаючи з дивану, замовити собі попоїсти, придбати телевізор, оформити кредит, забронювати готель та реалізувати багато різноманітних забаганок. За умови, що є доступ до інтернету.

Переглядів: 1879


«Комуналка» у спадок. Чи може суд стягнути заборгованість за комунальні послуги, якщо новий спадкоємець майна не уклав відповідних договорів на обслуговування?

Додано на сайт 2019-04-15, опубліковано у виданні: Газета БухгалтеріяUA №15 2019р.

Ні для кого не секрет, що в нашій країні дуже високий відсоток споживачів, що мають заборгованість з несплати комунальних послуг. Серед таких осіб багато людей похилого віку, які під час життя не спроможні оплачувати рахунки з певних економічних причин, та на превеликий жаль, помираючи, залишають у спадок нерухомість, обтяжену боргами за її утримання.

Переглядів: 2800


Питання: Фізичною особою було прийнято рішення про участь у Фонді фінансування будівництва житлового будинку із подальшим набуттям права власності на двокімнатну квартиру у даному будинку. По завершенню будівництва квартири, фізичною особою було виявлено ряд недоліків із внутрішнього оздоблення, тому акт прийняття-передачі, закріпленого за нею об’єкта інвестування, підписано не було. Втім, нещодавно, до фізичної особи надійшов лист від управителя Фонду, де зазначено, що якщо протягом тижня фізичною особою не буде підписано вищезгаданий акт, її буде відкріплено від об’єкта інвестування, а квартиру — продано іншій особі. Чи є законні підстави для таких дій управителя Фонду?

Додано на сайт 2019-04-01, опубліковано у виданні: БухгалтеріяUA №11 2019 рік

Відповідь: правовідносини у сфері набуття права власності на об’єкти нерухомості шляхом інвестування до Фондів фінансування будівництва, врегульовуються спеціальним Законом «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», договором про участь у Фонді фінансування будівництва (далі — ФФБ), а також Правилами ФФБ.

Переглядів: 1302


Відповідальність слідчих та прокурорів за тиск на суб’єктів господарювання: огляд нововведень законодавства за рік, що минає.

Додано на сайт 2019-02-11, опубліковано у виданні: Журнал БухгалтеріяUA №6 від 04.02.2019

Вступ. Відповідно до ч.1 ст.214 КПК слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Переглядів: 1060


Коментар щодо змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Додано на сайт 2018-10-17, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтеріяUA" №14 (2018)

Після того, як нотаріуси України отримали розширені повноваження, значимість якісного та прозорого законодавства у цій галузі значно зросла, що, у свою чергу, потребує постійного оновлення та модернізації нормативної бази, якою останні оперують при вчиненні нотаріальних дій. Одним із таких нормативних документів є «Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України»[1] (далі — Порядок). Цей документ важливий тим, що безпосередньо регламентує процес роботи нотаріусів в Україні.

Переглядів: 2045


Придбання неіснуючої нерухомості: інвестор vs покупець.

Додано на сайт 2018-07-16, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтеріяUA" від 11.06.2018

Приводом для написання даного матеріалу стала реальна ситуація, за якої до мене, як до адвоката, звернувся клієнт із проханням «глянути на договір» купівлі квартири у новобудові. Що із того вийшло — читайте у цьому матеріалі.

Переглядів: 2583


Письмова форма договору: як не втратити депозит? Огляд судової практики.

Додано на сайт 2018-07-16, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія"

Періодично на сторінках газети «Бухгалтерія» ми публікуємо матеріали стосовно ключових змін банківської сфери, зокрема аспектів, що стосуються депозитних вкладів. Як правило, банківську галузь частенько лихоманить після чергової новини про початок виведення якогось із банків з ринку. Виникають різноманітні практичні питання щодо виконання процедури, а разом з ними і спори, ініційовані «ошуканими» вкладниками «луснувших» банків.

Переглядів: 1013


Правовий статус копірайту в Україні: як захистити веб-сайт.

Додано на сайт 2018-03-14, опубліковано у виданні: Газета "Бухгалтерія" №10, 2018 р.

Нещодавно Газета «Бухгалтерія» публікувала матеріал стосовно технічно-правових аспектів доменного імені. Тоді ми розглядали лише один елемент цього комплексного питання. Втім, для кращого розуміння цієї теми в цілому, радимо Вам ознайомитись із попереднім матеріалом до того, як почнете читати цей. Якщо ви є людиною допитливою, то, мабуть, звертали увагу, що на багатьох Інтернет-сайтах, як правило, внизу веб-сторінки можна помітити різноманітні позначення у вигляді наступних написів: - «All rights reserved»; - «Всі права захищено»; - «Всі права збережено».

Переглядів: 1723